Виявлено гени, відповідальні за розвиток атеросклерозу

0
173

Факторами ризику розвитку атеросклерозу, як відомо, є неправильне харчування, порушення цілісності судинної стінки, зміна концентрації ліпопротеїдів і так далі. Однак російські дослідники зуміли виявити ще й генетичні фактори, відповідальні за розвиток цього захворювання.

Як вдалося з’ясувати, атеросклероз досить сильно може бути пов’язаний з імунітетом людини. Дослідження профінансовано грантом Російського наукового фонду (РНФ), в ході якого російські біологи вирішили вивчити генетичну сторону цього питання. Як заявив молодший науковий співробітник Національного медичного дослідницького центру кардіології МОЗ РФ Микита Нікіфоров,

«В ході дослідження ми виявили десять генів, відповідальних за накопичення холестерину в клітинах. Деякі з них пов’язані з запаленням, але роль деяких генів до сих пір не вивчені. Більш того, серед виявлених генів немає жодного гена, який бере участь у внутрішньоклітинному метаболізмі холестерину, що дозволяє висунути нову гіпотезу: імунна відповідь стимулює накопичення внутрішньоклітинних ліпідів ».

Також варто зауважити, що подібна теорія, що отримала назву инфильтративной, була висунута ще в минулому столітті. Однак вона не може пояснити той факт, що атеросклеротичні бляшки часто виникають в певному місці. У атеросклеротичномуураженні беруть участь клітини і молекули, зазвичай супроводжують запалення. Після цього розвиток атеросклеротичної бляшки стали розглядати як процес, що супроводжується локальним хронічним запаленням. Незважаючи на те, що було отримано величезну кількість даних про роль запалення при розвитку атеросклерозу, невідомо, чи є реакції вродженого імунітету причиною або лише наслідком накопичення ліпідів в судинній стінці.

«Наш проект націлений на те, щоб знайти причини накопичення внутрішньоклітинних ліпідів. Наші результати дають підстави вважати, що ліпопротеїди низької щільності викликають імунну відповідь, який і провокує розвиток атеросклерозу ».

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here