Розроблено «шприц» з Star Trek для ін’єкцій без голок

0
187

Гаджет, що дозволяє вводити в організм пацієнта ліки без використання голок, спочатку з’явився в арсеналі лікарів науково-фантастичної саги Star Trek, а зовсім скоро, схоже, зможе повсюдно сусідити з градусником і аспірином в звичайних аптечках. Стартап Portal Instruments розробив пристрій, що дозволяє здійснювати безболісні ін’єкції без застосування голок. Зараз стартап уклав договір з японською компанією Takeda, яка допоможе випустити пристрій в продаж – повідомляє New Atlas.

Багато методів лікування вимагають частого введення ліків в організм за допомогою ін’єкцій. Багато пацієнтів не люблять уколів через хворобливих відчуттів, страху перед голками і того, як виглядають їх вени після десятків уколів, тому часто пропускають черговий укол на шкоду лікування і свого здоров’я.

В Portal Instruments розробили нову технологію введення ін’єкцій у організм, яка не вимагає наявності голок – доставка ліків здійснюється за рахунок створення найтоншої струмки медикаменту під високим тиском. Ширина потоку дуже мала, тому впорскування практично непомітно для пацієнта – це відбувається дуже швидко і не викликає болю. Продаватися пристрій буде під назвою PRIME, а перші ліки, яке використовуватимуть спільно з гаджетом, створено для лікування виразкового коліту.

За габаритами PRIME чи більше звичайної електробритви. Доза з ін’єкцією поміщається в спеціальний резервуар з мікроскопічним отвором, через яке потужний електромагнітний механізм виштовхує ліки з величезною швидкістю, яка досягає 720 кілометрів на годину. Завдяки цьому найтонша струмінь медикаменту, що знаходиться під високим тиском, проникає під шкіру.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here