Запуск новозеландської ракети з трьома супутниками завершився невдачею

0
180

Приватна компанія Rocket Lab, заснований вихідцем з Нової Зеландії Пітером Беком, провела перші випробування своєї ракети-носія надлегкого класу «Електрон» ще в травні поточного року. Перший же комерційний запуск (сумісний з другими за рахунком випробуваннями) був запланований на сьогодні, однак він завершився невдачею. Його довелося екстрено припинити буквально через пару секунд після того, як заробили двигуни.

Ракета «Електрон» призначена для комерційних запусків мікро- і наносупутників і розрахована на корисне навантаження до 150 кілограм, якщо мова йде про сонячно-синхронній орбіті висотою 500 кілометрів або ж до 250 кілограм при виведенні на низьку навколоземну орбіту. Керівництво Rocket Lab розраховувало ще до кінця 2017 почати виробляти запуски кубсатов, при сумарній вартості одного запуску близько 6,5 мільйона доларів. Перший комерційний запуск повинен був вивести на орбіту три супутники, чиї розміри не перевищували коробку для взуття.

Запуск проводився зі стартового майданчика, розташованої на півострові Махія (північна частина східного узбережжя Ісландії). Командний центр як і раніше не розголошує офіційну причину скасування запуску, так як фахівці все ще вивчають отримані дані. Що саме сталося з двигунами – покаже лише всебічний аналіз ситуації. Однак співробітники Rocket Lab дивляться в майбутнє з оптимізмом і впевнені, що повторний запуск ракети «Електрон» буде проведений вже зовсім скоро. Можливо, навіть в цей четвер.

У травні цього року Rocket Lab вдалося вивести ракету «Електрон» на орбіту в ході тестового запуску, проте одразу після цього з нею було втрачено зв’язок в результаті незрозумілого збою в приладах зв’язку. Здаватися керівництво компанії не має наміру, тому команда інженерів продовжить і далі вдосконалювати конструкцію ракети, а також обладнання, яким вона оснащується. Не виключено, що у Ілона Маска в недалекому майбутньому з’явиться серйозний конкурент. Адже ніхто не забороняє Rocket Lab розробити ракети більш важкого класу.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here