Чому гуманоїдних роботів так важко зробити корисними?

0
180

Уявіть собі робота. Найімовірніше, ви представили гладкого, металевого або хромованого гуманоїда. Проте в нашому світі немає нічого подібного; роботів роблять призначеними для виконання конкретних завдань, а не для імітації голлівудських фантазій. Наше культурне уявлення про роботів йде корінням в чеську п’єсу Карела Чапека «Россумскіе Універсальні Роботи», де ті були по суті синтетичними людьми.

Уявити гуманоїдного робота не так-то просто. Інженери постійно намагаються створити щось подібне роботам з наукової фантастики. Нещодавно на поле повернувся старий конкурент – Toyota представила T-HR3. Для робота-гуманоїда він досить спритний, з пристойною хваткою, декількома ступенями свободи і з приємними для спостереження рухами.

Працює цей робот в основному за допомогою системи дистанційного керування, яка дозволяє користувачеві контролювати кінцівки робота, надаючи різний тиск на його каркас. Довершує картину гарнітура віртуальної реальності, що дозволяє користувачеві управляти тілом робота. Про ціну ні слова, але навряд чи машина з такою складною системою управління з’явиться в списку ваших подарунків до Нового року, якщо ви не мільярдер.

Toyota знайома з роботами не з чуток. Вона представила серію Partner Robots, роботи якої чудово справлялися з грою на інструментах, але нічого особливо більше не робили. Оскільки схожих успіхів домігся ще Леонардо да Вінчі сотні років назад, серія очікувано розчинилася. Але T-HR3 став продовженням цих роботів, які з’явилися незабаром після ASIMO в 2003 році.

Робот Toyota HSR-2 – це роботизовані підставу на колесах з простим механічним маніпулятором. Він нагадує більш ранні машини, що випускаються фабрикою Willow Garage, начебто PR-2. Ідея недорогого робота, який міг би просто кататися на колесах і піднімати всякі штуки, що не має жодних амбіцій робити щось ще, виявилася досить успішною.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here