Представлений біопринтер, який друкує клітини підшлункової залози для діабетиків

0
172

В даний час єдиним порятунком для пацієнтів, хворих на цукровий діабет, є регулярні ін’єкції інсуліну. Однак давно ведуться дослідження в сфері створення «нової підшлункової залози» для діабетиків. І недавно вчені з австралійського Університету Вуллонгонга представили новий 3D-біопринтер, здатний буквально надрукувати пацієнтам нові клітини необхідного органу.

Інноваційна система отримала назву PICT (Pancreatic Islet Cell Transplantation). При її використанні в 3D-принтері можна створити тривимірний каркас, населений острівковими клітинами, що відповідають за вироблення інсуліну. Такий метод дозволяє знизити ризик відторгнення донорської тканини при пересадці клітин підшлункової залози.

Вже зараз можна пересадити людині донорську тканину для вироблення інсуліну, але ризик відторгнення в такому випадку буде вкрай високий. Біопринтер PICT дозволяє знизити цю ймовірність за рахунок включення в донорський матеріал клітин самого пацієнта. Крім того, принтер дозволяє друкувати одночасно декілька типів клітин, в тривимірний каркас можна додати клітини ендотелію, які прискорять проростання судин для живлення. Як заявили дослідники,

«Принтер PICT дозволить нам створювати органи” на замовлення “, змішуючи донорські клітини з клітинами реципієнта особливим способом, завдяки якому ми отримуємо абсолютно нові органи для експериментальної трансплантації, істотно знижуючи ризик відторгнення».

Зараз принтер переданий для використання в одну з лікарень Австралії, фахівці якої планують протестувати пристрій на практиці і, якщо потрібно, внести необхідні зміни для поліпшення роботи пристрою.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here